• عنوان:

    فروش دستگاه‌‎های POS در فروشگاه‌های کالای رایانه غیر قانونی است

  • منبع:

  • فروش غیرقانونی دستگاه‌ کارت‌خوان

فروش غیرقانونی دستگاه‌ کارت‌خوان

فروش دستگاه‌‎های POS در فروشگاه‌های کالای رایانه غیر قانونی است

رییس صنف فناوران رایانه گفت: فروش دستگاه‌های POS و MPOS تحت هر برندی در فروشگاه‌های کالای رایانه غیر مجاز به شمار می‌رود و با فروشندگان برخود خواهد شد.

سیدمهدی میر مهدی درباره فروش دستگاه‌های POS سیار توسط برخی فروشندگان کالای رایانه و تجهیزات سخت افزاری در شهر تهران گفت: بر اساس مجوزهای دریافت شده فروشندگان کالای کامپیوتر می‌توانند صندوق‌های فروشگاهی را عرضه کنند اما فروش دستگاه‌های POS و MPOS تحت هر برندی غیر مجاز به شمار می‌رود.
رییس صنف فناوران رایانه با اشاره به بازار خرید و فروش دستگاه‌های POS گفت: یک بازار سیاه دستگاه POS در کشور شکل گرفته و معلوم نیست چگونه این دستگاه‌ها وارد کشور می‌‍شود و سپس با دریافت هزینه از کاربر به سیستم بانکی کشور وصل می‌شود در حالی که این دستگاه باید با در اختیار قراردان مشخصات لازم توسط فرد به بانک به صورت رایگان دریافت شود.
وی ادامه داد: دستگاه‌های POS و تجهیزات سخت افزاری در حوزه پولی و بانکی دستگاه‌هایی حساس محسوب می‌شود و نیاز به استانداردهای خاص و تاییده‌های دستگاه‌های نظارتی دارند که باید زیر نظر بانک مرکزی فروش و واگذاری آن‌ها انجام شود و نیاز به انجام تراکنش‌های کلان عمدتا در راه‌های غیر قانونی باعث ورود این دستگاه‌ها به کشور شده که باید با آن برخورد جدی صورت گیرد.
رییس صنف فناوران رایانه خاطر نشان کرد: به مردم هشدار می‌دهیم که به هیچ وجه دستگاه‌های POS را تحت عنوان هر برندی خریداری نکنند و صرفا از دستگاه‌های POS تحویل داده شده توسط بانک و تحت نظارت بانک مرکزی استفاده کنند چرا که این دستگاه‌ها ممکن است به نرم افزارهایی آلوده باشد که اطلاعات حساب بانکی فرد را سرقت و مشکلاتی در شبکه بانکی ایجاد کند.
میر مهدی افزود: فروش هرگونه کالاهای غیر مجاز همواره به فروشندگان صنف هشدار داده شده است اما در این میان برخی از فروشندگان سودجو به فروش برخی کالاهای غیرمجاز در صنف می‌پردازند که به هیچ وجه قابل توجیه نیست و در صورت مشاهده بازرس با فروشنده برخورد خواهد شد؛ البته برخی از این دستگاه‌ها در فضای مجازی و کانال‌های تلگرامی به فروش می‌رود که برخورد با این دسته از فروشندگان به صنف فناوران رایانه مربوط نیست و مراجع دیگر باید برخوردهای لازم را انجام دهند.
وی تاکید کرد: در صورتی که فروشندگان کالای کامپیوتر دستگاه POS به فروش برسانند با هماهنگی اماکن فروشگاه مذکور پلمپ می‌شود.

  • عنوان:

    آمارهایی از جایگاه برندهای پرفروش دستگاه‌ کارت‌خوان در دنیا

  • منبع:

  • پرفروش ترین دستگاه‌ کارت‌خوان

پرفروش دستگاه‌ کارت‌خوان

آمارهایی از جایگاه برندهای پرفروش دستگاه‌ کارت‌خوان در دنیا

پرفروش‌ترین برندهای دستگاه کارت‌خوان در آسیا و اقیانوسیه

فروش دستگاه‌های پایانه فروش در آسیا و اقیانوسیه در سال ۲۰۱۵ با رشد ۲۸ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۴ همراه بوده است و با فروش تعداد ۲۴ میلیون و ۶۶۳ هزار دستگاه‌ها کارت‌خوان فروشگاهی در این منطقه در سال ۲۰۱۵، بزرگ‌ترین بازار بالقوه برای تولیدکننده‌های دستگاه کارت‌خوان است. شرکت Fujian Newland چین با تعداد ۵ میلیون و ۲۱۲ هزار دستگاه پایانه فروش در صدر جدول منطقه آسیا و اقیانوسیه قرار دارد و بعدازآن شرکت Ingenico فرانسه با تعداد ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه پایانه فروش در جایگاه دوم قرار دارد. البته جای این دو برند در همین لیست در سال ۲۰۱۴ برعکس بود و شرکت Ingenico در جایگاه اول قرار داشت و شرکت Fujian Newland در جایگاه دوم. اکنون پرفروش‌ترین برند دستگاه کارت‌خوان در آسیا و اقیانوسیه یک برند آسیایی است.

اکنون پرفروش‌ترین برند دستگاه کارت‌خوان در آسیا و اقیانوسیه یک برند آسیایی است

پرفروش تربن دستگاه‌ کارت‌خوان